Výrobky se značkou Regionální produkt Jizerské hory se už od podzimu 2010 objevují na veletrzích a výstavách cestovního ruchu a propagují Liberecký kraj. Hlavně se však s nimi můžete setkat na trzích a jarmarcích, ať už jde o trhy spojené se svátky Vánoc či Velikonoc nebo o tradiční poutě jako je Svatoanenská pouť na Jizerce nebo Mariánská pouť na Kristiánově. Značka se pomalu začíná zabydlovat i na řadě farmářských trhů v Libereckém kraji, pronikla dokonce až do Prahy.

Novinkou roku 2012 je, že se značka objevuje i na kamenných obchodech. Ve Smržovce se dva nositelé značky rozhodli spojit síly s ostatními a zpestřit svou nabídku. V pekárně Vladimíra Hejrala tak najdete nejen pečivo, ale také sýry, které se Smržovským chlebem chutnají báječně. V prodejně Heleny Sibřinové na náměstí T. G. Masaryka vás pak kromě textilních výrobků se značkou Helababy potěší keramika nebo košíkářské výrobky z terapeutických dílen v Horním Maxově. Další prodejnu najdete v Oldřichově v Hájích v prostorách Střediska ekologické výchovy.

Co vlastně značka Regionální produkt Jizerské hory znamená? Je dokladem toho, že výrobek pochází z oblasti Jizerských hor, často i z místních surovin, že vznikl s velkým podílem ruční práce a bez ničivých dopadů na zdejší prostředí – zkrátka, že v sobě nese otisk tohoto krásného kousku světa. V roce 2012 nese značku již 56 výrobků nebo skupin výrobků. Najdete mezi nimi širokou nabídku potravin a nápojů, výrobky z přírodních materiálů – dřeva, papíru, včelího vosku, textilu, kovu, z keramiky a skla. Se všemi se můžete seznámit na stránkách www.jizerske-vyrobky.cz, kde je katalog všech výrobců i aktuální zprávy o tom, kde výrobky najdete.

Zdroj: http://www.jizerky.cz/cs/clanky/regionalni-produkt-jizerske-hory.html

TOPlist